KRAZ Cougar
Призначений для транспортування піхо-ти та посилення її вогневої міці в бою, розвідки.
Рік прийняття на озброєння — 2014.
Характеристика:
Класифікація - бронеавтомобіль.
Бойова маса, т - 4,22.
Екіпаж, чол. - 2.
Десант, чол. - 6.
Розміри:
Довжина корпусу, мм - 5 352.
Ширина корпусу, мм - 2030.
Висота, мм - 2 114.
База, мм - 3 180.
Колія, мм - 1636.
Кліренс, мм - 300.
Броня:
Бронявання за стандартом CEN Level BR6 забезпечує круговий захист від куль патронів 7,62×51 мм НАТО з відстані 10 метрів.
Озброєння:
-
7,62-мм кулемет.
-
12,7-мм кулемет.
-
40-мм автоматичний гранатомет.
Силова установка:
Двигун:
-
Toyota 4,0 ТД 240к.с.
-
Toyota 4,5і 218 к.с.
-
Toyota 4,0і 228 к.с.
Колісна база - 4Х4.
Кробка передач - 5-ст. МКПП.
Колісна база - 3180 мм.
Найвища швидкість - 105 км/год.
Вмістимість баку - 2х90 л.
Запас ходу по шосе - до 900 км.
Кількість- 100шт.
KRAZ Cougar
:Особливості
Бронемашина має звичайну ком-поновку з переднім розташуванням двигуна, відділенням управління в середній частині машини, в кор-мовій частині машини розта-шоване десантне відділення. Екіпаж машини складається з двох чо-ловік, передбачена можливість пе-ревезення декількох піхотинців.
Корпус бронемашини зварний, ви-готовлений із сталевих броньових листів, розташованих під кутом. Бронювання за стандартом CEN Рівень BR6 забезпечує круговий захист від куль патронів калібру 7,62 × 51 мм НАТО з відстані 10 м. Вартість одного КРАЗ Cougar для збройних сил України на початку лютого 2015 становила 215 тис. доларів США.
Бронювання моторного відсіку (зо-крема, захист радіатора і капот) слабкіше, ніж бронювання відділен-ня екіпажу.
На даху бойового відділення може бути встановлений обертовий бо-йовий модуль, в який може бути вс-тановлений:
-
7,62-мм кулемет ПКМС.
-
12,7-мм кулемет НСВТ.
-
40-мм автоматичний гранатомет.
Одним з варіантів є бойовий модуль БПУ-12,7 (дистанційно керований 12,7-мм кулемет з лазерним далекоміром).
У верхній частині бортів десантного відділення розташовані амбразури для ведення вогню зі стрілецької зброї (по три з кожного боку). У кормі корпусу розташовані двері для посадки та висадки десанту, в стулці якій є амбразура для ведення стрільби.
У лобовому склі є амбразура для ведення вогню зі стрілецької зброї вперед по ходу руху машини.
Станом на 19 грудня 2014 року, що знаходяться в зоні бойових дій українські КРАЗ Cougar Були оз-броєні 7,62-мм кулеметом ПКМ, вс-тановленим на даху бойового від-ділення, при цьому місце кулеме-тника було захищено установкою декількох сталевих пластин з куле-непробивним склом. Двигун дизе-льний, шестициліндровий: Toyota 4,5і (218 л с.) Або 4,0 TD Toyota (240 л с.). Коробка передач може бути автоматичною або механічною.
Шини оснащені пулестійкими вс-тавками "Хатчінсон Runflat систе-ма". Машина обладнана двома па-ливними баками.
Історія:
Перший демонстраційний зразок бронемашини був представлений на збройовій виставці «ИФО +2013» в лютому 2013 року.
У червні 2014 на виставці «Euro-satory-2014" головний виконавчий директор компанії «Стрейт Група» Герман Гуторов повідомив, що найближчим часом компанія пла-нує провести на Україні демонстра-цію своїх бронемашин і розраховує на створенні спільного з «Авто КрАЗ» виробництва бронемашин компанії. Крім того, він повідомив, що компанія планує поставляти на Україну ремкомплекти для випуще-них машин.
У вересні 2014 року року заступник начальника Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, полковник В. Дмитрієв виступив з критикою прийнятого урядом України рішення про при-дбання бронетехніки імпортного виробництва для збройних сил України.
У 2014 році виробництво бронема-шин було розпочато на Україні, але ступінь локалізації залишається не-високою. Не менше 15 бронемашин були імпортовані з ОАЕ і на Кре-менчуцькому автозаводі проходило тільки їх дообладнання.15 грудня 2014 генеральний директор «Авто КрАЗ» Роман Черняк повідомив, що у бронеавтомобілі «КрАЗ Cougar» частка української складової не перевищує 10-15%. 9 лютого +2015 генеральний директор «АвтоКрАЗ» Р. Є. Черняк повідомив, що у броне-автомобілі «КрАЗ Cougar» частка української складової досягає 20% .Наприкінці листопада 2014 поміч-ник начальника ДПСУ полковник Се-ргій Астахов повідомив, що досвід використання бронемашин "Пума" в цілому позитивний, але є й недо-ліки: виявлена необхідність поси-лення поперечних амортизаторів, оскільки на високій швидкості руху машину починає розгойдувати.
У лютому 2015 один з року бро-неавтомобілів "КРАЗ" Cougar полку НГУ "Азов" (що вийшов з ладу з технічних причин у листопада 2014 року), був переобладнаний і модер-нізований громадською організа-цією "Автосотня". Вартість моде-рнізації склала 4500 доларів США, на бронемашину були встановлені посилені амортизатори, посилений диск зчеплення, нові підшипники, камера відеоспостереження і дзе-ркала заднього виду. У результаті модернізації вдалося підвищити плавність ходу і стійкість машини.