top of page

МЛ-20

Радянська гаубиця-гармата періоду Другої світової війни.

Рік прийняття на озброєння — 1937.

 

Характеристика:

Маса, кг -  7270 (8070 на марші).

Кліренс, мм - 315.

Швидкість візки по шосе, км / год - до 40.

Довжина, мм - 8000 (8 170 на марші).

Довжина ствола, мм - 4240.

Ширина, мм - 2345.

Висота, мм - 2270.

Екіпаж (розрахунок), чол . - 9.

Озброєння:

Калібр, мм - 152,4.

Кут підвищення - -2 ... + 65.

Кут повороту - -29 ... + 29.

скорострільність,пострілів / хв - 3-4.

Початкова швидкість снаряда, м / с - 655.

Прицільна дальність, м - до 17 230.

Максимальна дальність, м - 20 500.

 

Кількість- 7шт.

МЛ-20

Історія:

Над проектуванням МЛ-20 працю-вала група інженерів під керівницт-вом відомого радянського констру-ктора-зброяра Ф. Ф. Петрова, при-чому спочатку роботи над цим зна-ряддям велися в ініціативному по-рядку. Знаряддя мало численні за-позичення від 152-мм гармати зра-зка 1910/34 рр. - Стовбур з затво-ром, противідкатні пристрої. МЛ-20 також мала з цим знаряддям зага-льний колісний хід, підресорювання і станини.

МЛ-20 вийшла на полігонні випро-бування 25 грудня 1936, а в нас-тупному році - на військові. За підс-умками цих випробувань МЛ-20, пі-сля усунення недоліків, в основному вони стосуються лафета, була ре-комендована до прийняття на озб-роєння. 22 вересня 1937 МЛ-20 бу-ла прийнята на озброєння під офі-ційною назвою «152-мм гаубиця-гармата зразка 1937 ».

:Особливості

Знаряддя мало досить сучасну для свого часу конструкцію з лафетом з розсувними станинами і підресо-реним колісним ходом. Стовбур ви-пускався в двох різновидах - скріп-лений і моноблок. МЛ-20 оснащува-лася поршневим затвором, гідрав-лічним гальмом відкоту веретеного типу, гідропневматичним накатни-ком і мала роздільно-гільзове заря-джання. Затвор має механізм при-мусової екстракції стріляної гільзи при його відкриванні після пострілу і запобіжник, який замикає затвор після заряджання до здійснення по-стрілу. Якщо в силу якихось причин треба було розрядити знаряддя, то необхідно спочатку переключити вимикач запобіжника для дозволу відкривання затвора. Для полег-шення заряджання при великих ку-тах піднесення казенник МЛ-20 ос-нащений механізмом утримання гі-льзи. Спуск проводиться натиснен-ням курка за спусковий шнур. Зна-ряддя мало механізм взаємної зам-кнутості, який перешкоджає відкри-ванню затвора, якщо ствол не з'єд-наний належним чином з пристро-ями. Для пом'якшення віддачі на противідкатні   пристрої   і    лафет

МЛ-20 оснащувалася потужним ма-сивним дульним гальмом щілевид-ного типу. Накатник і відкатник міс-тять по 22 літри рідини кожний, ти-ск в накатнику становить 45 атмос-фер.

Відмінною особливістю МЛ-20 є унікальне поєднання різних кутів підвищення і початкових швидкос-тей снаряда, які задаються вибором одного з тринадцяти метальних за-рядів. В результаті знаряддя могло використовуватися і як гаубиця, стріляюча по навісній траєкторії з відносно невеликою швидкістю сна-ряда, і як гармата - по настильній траєкторії з високою швидкістю снаряда. Знаряддя оснащувалося як телескопічним прицілом для стріль-би прямою наводкою, так і артиле-рійської панорамою для стрільби з закритих позицій.

Лафет з розсувними станинами забезпечений урівноваженим меха-нізмом і щитовим прикриттям. Ко-леса металеві з гумовими шинами ресори пластинчасті. Візка знаряд-дя зазвичай проводилася на лафеті зі стовбуром в відтягнутому поло-женні. Час переходу з похідного по-ложення в бойове становило 8-10 хвилин. На невеликі відстані систе-ма могла перевозитися з невідтя-гнутим стовбуром зі швидкістю 4-5 км / год. Лафет гармати МЛ-20 був визнаний нормалізованим, отри-мав позначення 52-Л-504а і був використаний   при   модернізації

122 -мм гармати А-19.

bottom of page