БММ-70 "Ковчег"
Призначена для долікарської допомоги та ратувально-евакуаційних заходів в бойових умовах, важкодоступних райо-нах,зон аварій, стихійних лих.
Рік прийняття на озброєння — 2014;
Характеристика:
Довжина корпуса, мм - 7535.
Ширина корпуса, мм - 2800.
Висота, мм - 2500.
Кліренс, мм - 475.
Екіпаж - 3 чол.
Броня:
Тип броні - стальна катана, протипульна.
Озброєння:
Відсутнє.
Силова установка:
Тип двигуна- FPT IVECO Tector.
Потужність двигуна, к.с. - 300.
Швидкість по шосе, км/год - 90.
Запас ходу по шосе, км - 800.
Колісна формула - 8×8.
Тип підвіски - індивідуальна торсійна з гідравлічнеит амортизаторами.
Подоланий брід - плаває.
Потужність двигуна, к. с.- 300.
Кількість- 6шт.
БММ-70 "Ковчег"
Історія:
Роботи зі створення броньованої медичної машини були розпочаті в конструкторському бюро державно-го підприємства «Миколаївський бронетанковий завод» в 2008 році. БMМ створений на основі БТР-70ДІ. В створені БMМ-70 брали участь також і кваліфіковані лікарі. В 2011 році був представлений демонстра-ційний зразок, який отримав назву БТР-70СМ. З початком війни на схо-ді України, в армії України гостро стало питання евакуації поранених з поля бою та надання якісної долі-карської допомоги, тому маши кла-су БMМ стали на порядок денний.
У 2014 році роботи були завершені і машина була готова до проходжен-ня державних випробувань де вона отримала позитивні оцінки і була прийнята на озброєння ЗСУ, тому на початку літа 2014 року почався ви-пуск остаточного варіанту броне-машини, що отримала офіційне на-йменування БММ-70 «Ковчег». При виготовленні серійних БММ-70 ви-користовується вже готовий броне-корпус радянського бронетранспор-тера БТР-70 із заводських запасів.
БММ-70 виготовляється на ДП «Ми-колаївський бронетанковий завод».
:Особливості
У порівнянні з бронетранспортером БТР-7, внутрішній об'єм корпусу збільшений, всередині встановлені носилки, підйомник для навантаже-ня поранених, медичне обладнання (хірургічний стіл, кисневий дихаль-ний апарат, холодильник, дефібри-лятор, ящики для зберігання меди-каментів і медичних інструментів та ін.), кондиціонер.
На БММ-70 передбачена установка комплекту ґратчастих протикуму-лятивними екранів, які випускає Миколаївський тепловозоремонт-ний завод. Перший такий комплект був розроблений в ініціативному порядку, виготовлений і встановле-ний на бронемашину в серпні 2014 року.
У лютому 2015 БММ-70, вже надій-шли в підрозділи збройних сил України, почали доукомплектовува-ти додатковою польовою аптеч-кою.
19 березня 2015 директор Мико-лаївського бронетанкового заводу А. М. Швець повідомив, що в конст-рукцію базової моделі БММ-70 внесені зміни і всі раніше випущені БММ-70 дообладнували умивальни-ком.
Екіпаж бронемашини - 3 особи (во-дій, лікар і санітар).
Крім того, БММ-70 може приймати від 7 до 11 поранених (або 11 легко-поранених в сидячому положенні, або шістьох лежачих «важких» і трьох сидячих «легких», або чоти-рьох лежачих і трьох сидячих).
Озброєння відсутня.