top of page

БТР-4Е

Призначений для транспортування бій-ців механізованих підрозділів та їх вогне-вої підтримки в бою.БТР використовують для оснащення підрозділів, здатних вес-ти бойові дії в різних умовах, у тому числі в умовах застосування противником зб-рої масового ураження. БТР може бути базовою машиною для оснащення спеці-альних підрозділів швидкого реагування і морської піхоти. БТР-4 може виконувати поставлені завдання як вдень, так і вночі, в різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя.

Рік прийняття на озброєння — 2011.

 

Характеристика:

Бойова маса, т - 17,5 —20 т.
21,9 —26 т (з додатковою бронею).

Розміри:

  • довжина, мм - 7 760.

  • ширина, мм - 2 932.

  • висота, мм - 2 860 —3 200.

  • кліренс, мм - 475.

Екіпаж, осіб - 2 — 3 (водій, командир, на машинах з бойовим модулем є стрілець).

Десант-6 — 10 (залежно від модифікації).

Броня: 

Броністалева катана гомогенна різного спектру захисту.

Озброєння:

Основне озброєння -  малокаліберна автоматична гармататипу 30-мм КБА-1. 

Додаткове озброєння - ЗТМ-1або дві 23-мм автоматичні гармати2A7M.

Калібр, марка та тип гармати залежно від модифікації:

  • 23-мм; 

  • 30-мм.

Приціли - оптико-телевизійна система з лазерним далекоміром та стабілізацією кута зору у вертикальній та горизонтальній площині.

Кулемети - 1 × 7,62-мм танковий кулемет

боєкомплект 400 (ЗТМ-1).

Додаткове озброєння залежно від модифікації:

  • 30-мм автоматичний гранатомет.

  • АГ-17, ПТРК 9М113 «Конкурс» або «Бар'єр».

Силова установка:

Gотужність двигуна, к.с. (кВт)400–600.

Пальне - дизельне паливо.

Швидкість по шосе, км/год. -100 —110 км/год.

Швидкість по перетятій місцевості, км/год. - 60 км/год.

Запас ходу по шосе, км ~ 690 км.

Перешкоди, які можна подолати:

  • допустимий нахил - 25.

  • подоланний підйом, ° - 30.

  • подоланна стінка, м - 0,5.

  • подоланний рів, м - 2.

  • подоланний брід, м - плаває зі швидкістю 8 —10 км/год.

Підвіска - колісна 8×8.

 

Кількість- 264 шт.

БТР-4Е

Історія:

На початку 2000-х в Харківському конструкторському бюро з машино-будування (КБ ХКБМ) приступили до розробки принципово новго броне-транспортера, а не модернізації 80 чи 70. Створенню зразка БТР-4Е пе-редувала тривала і клопітка робота вітчизняних конструкторів та про-фільних фахівців Міністерства обо-рони за п'ять років було створено принципово новий зразок озброєн-ня, не притаманний традиційній школі вітчизняного танкобудуван-ня.  Це - базова платформа для по-дальшого створення лінії різних мо-дифікацій даної військової техніки. Також БТР стовідсотково виготов-лений і оснащений українськими ко-мплектуючими та зразками зброї, такими як 30-міліметрова автома-тична гармата ЗТМ-1 виробництва Кам'янець-Подільського Заводу то-чної механіки, протитанковим ра-кетним комплексом виробництва Київського конструкторського бюро «Луч», гранатометом КБА-117 ви-робництва КБ «Артилерійське озб-роєння» і кулеметом виробництва Київського заводу «Маяк». Демонс-траційний прототип вперше був представлений публіці в червні 2006 року на виставці «Авіасвіт -21» в Києві. Десантні випробування бронетранспортера завершилися в січні 2007 року. Серійне виробниц-тво БТР-4 було розпочато в 2008 р. після отримання схвалення від Мі-ністерства оборони України.  Пер-шим замовником на нові БТР ви-ступив Ірак в 2009 році, який пла-нував закупити 420 шт. БТР-4Е, але через вторгнення РФ в Україну було пе-редано тільки 128 шт БТР-4Е.  В ході війни машина отримала більше дев'ятиста покращень, цьому спри-яли військові які вказували на не-доліки, нова. БТР-4Е був прийняти на озброзння збройних сил України в 2012 році, але перші БТРи на-дійшли тільки в березні 2014 року.

:Особливості

Корпус БТР-4 модульний, повністю герметичний, броньований, зроб-лений з сталевих катаних листів і є несучою конструкцією, на якій вста-новлено всі агрегати і механізми машини. Рівень захисту відповідає стандартам STANAG 4569 Level 2.

Бронетранспортер здатний вплав форсувати водні перешкоди. У ць-ому випадку він приводиться в рух двома водометними рушіями, вста-новленими в кормовій частині кор-пусу по бортах. Для подолання вод-ної перешкоди водій, не виходячи з бронетранспортера, активує водо-відбивальний щиток і включає во-довідкачуючі насоси. 

У відділенні управління розташову-ються робочі місця водія (ліворуч) і командира (праворуч), а також ор-гани управління. Спереду розміщені бронестекла, збоку — двері, а на да-ху — люки над робочими місцями. Водійський люк-лаз обладнано пе-рископічними приладами спостере-ження (ПС). Замість центрального ПС може встановлюватися прилад нічного бачення. Водій здатний уп-равляти БТР з відкритим люком. У лобовому листі навпроти місця ко-мандира розташовано шахту люка з блоками приладів спостереження.

У моторно-трансмісійному відділен-ні (МТВ) встановлюється двигун з трансмісією і роздавальною короб-кою, а також іншими підсистемами. Між правим бортом і перегородкою МТВ є лаз з відділення управління в десантно-бойове, що дозволяє за-лишати БТР командиру і водієві че-рез кормові двері в екстрених си-туаціях.

У десантно-бойовому відділенні ро-зташовано двостулкові двері. На да-ху десантного відділення є верхні люки. У бортах зроблено бійниці, що закриваються броньованими кришками, для ведення стрільби з особистої стрілецької зброї. У ве-рхніх люках також є бійниця. Інди-відуальні сидіння десантників кріп-ляться до даху десантного відсіку і можуть розташовуватися уздовж бортів навпроти одне одного або по центру машини у бік бортів. Місця швидкоз'ємні, дозволяють прово-дити трансформацію десантного ві-дсіку під різні завдання, в тому числі для перевезення вантажів. 

Дистанційно керований бойовий модуль БМ-7 «Парус» не займає мі-сця всередині корпусу базової ма-шини, і завдяки дистанційному ке-руванню та винесеному боєкомп-лекту забезпечується підвищена за-хищеність екіпажу.

У модулі встановлена 30-мм гар-мата КБА-1 (2А72) або ЗТМ-1 (боє-комплект 400 снарядів), 30-мм ав-томатичний гранатомет АГ-17 (боє-комплект 145 гранат), 7,62-мм тан-ковий кулемет ПКТ (боєкомплект 2000 патронів) та комплекс керова-ного озброєння ПТРК «Бар'єр» (боє-запас ПТКР) з максимальною даль-ністю польоту ракети 5500 м.     Екіпаж: 3 (водій, командир, стріле-ць), десант: 7 × чоловік. 

На БТР-4 серійно встановлюється дефорсований варіант двигуна 3ТД-3А об'ємом 8,15 л, потужністю 500к.с. при 2600об/хв (крутний мо-мент 1950 Нм), виробництва філії Заводу ім. Малишева і розроблено-го ХКБД. Охолодження — рідинне. Вага двигуна складає 800 кг. Габа-рити (Д×Ш×В): 1182×955×581 мм. Витрати пального по дорогах за-гального користування складає 70-90 л на 100 км, по бездоріжжю — 150 л. на 100 км. Трансмісію броне-транспортера виконано за повно-приводною схемою. У трансмісію БТР входять: зчеплення, коробка перемикання передач, роздавальна коробка,карданні вали та чотири мости з приводами коліс. У БТР-4 використовуються 4 центральні ве-дучі мости з самоблокувальними диференціалами. Передні дві осі — поворотні.

bottom of page