top of page

                                                               БММ-4С

БММ-4С  

Призначена для долікарської допомоги та ратувально-евакуаційних заходів в бойових умовах, важкодоступних райо-нах,зон аварій, стихійних лих.

Рік прийняття на озброєння — 2014.

 

Характеристика:

Маса, т - 18,5.

Кліренс, мм - 460.

Екіпаж - 3 чол.

Броня:

Тип броні - сталева  катана  гомогенна  різного спектру захисту.

Озброєння: 

Відсутнє.

Силова установка:

Потужність двигуна, к. с.- 400–600.

Швидкість по шосе, км / год - 100 —110 км/год.

Запас ходу по шосе, км ~ 690 км.

Подоланний брід, м - плаває зі швидкістю 8 —10 км/год.

Колісна формула - 8×8.

Тип підвіски - індивідуальна торсійна з гідравліческими амортизаторами.

У машині передбачили місця для озброєння, медобладнання, носилок, контейнера для медикаментів, термоконтейнера, контейнера для систем ШВЛ, дифибрилляції та переливання крові.

 

Кількість- 12шт.

Історія:

В кінці 2010-х на ДП «ХКБМ ім. О. Морозова» на базі БТР-4Е був роз-роблений БСЕМ-4К для армії Ірака, контракт з яким був заключений в 2009 році. З початком війни на схо-ді України, в армії України гостро стало питання евакуації поранених з поля бою та надання якісної долі-карської допомоги, тому машини класу БMМ стали на порядок ден-ний, через це на ДП «ХКБМ ім. О. Морозова» модернізували БСЕМ-4К для збройних сил України, нова машина отри-мала назву БММ-4С. 4 червня 2014 один демонстраційний зразок БММ -4С був представлений в. о. президента України А. В. Турчи-нову на полігоні Національної гвар-дії під Чугуєвом Харківській області. Станом на 15 серпня 2014, БММ-4С проходила військові випробування. 

17 листопада 2014 директор Вій-ськово-медичного департаменту Міністерства оборони України пол-ковник медичної служби Віталій Андронатій повідомив, що санітарні машини на базі БТР-4 проходять державні випробування, але на озброєння ще не прийняті і остато-чна вартість однієї одиниці не зат-верджена, але хоча машина ще не була прийнята на озброєння армії Україна 24 серпня 2014 три БММ-4С брали участь у військовому параді в Києві і ще одна БММ-4С в цей же де-нь була показана в центрі Харкова, і після параду в честь 23-ї річниці не-залежності України вони як і біль-шість інших машин були відпра-влені в зону АТО. До кінця 2014 року по завершенні випробувань БММ -4С була прийнята на озброєння.

:Особливості

У порівнянні з лінійним БТР-4, обсяг корпусу машини істотно збільше-ний. Кормова частина корпусу об-ладнана аппарелью.

Бронювання машини забезпечує рі-вень балістичної і протимінної за-хисту відповідає стандарту 2-STAN-AG-4269 .

Екіпаж бронемашини - 3 особи (во-дій, лікар і санітар).

Крім того, БММ-4С може приймати від 4 до 10 поранених (або 8 легко-поранених в сидячому положенні і двох на носилках, або чотирьох ле-жачих «важких» поранених). Також в машині передбачили місця для озброєння, медобладнання, носи-лок, контейнера для медикаментів, термоконтейнера, контейнера для систем ШВЛ, дифибрилляції та пе-реливання крові.

bottom of page