top of page

Дозор-Б

Призначений для транспортування піхо-ти та посилення її вогневої міці в бою, розвідки.

Рік прийняття на озброєння — 2014.

 

Характеристика:

Бойова маса, т - 6,3.

Екіпаж, чол. - 3.

Десант, чол. - 8.

Розміри:

Довжина корпусу, мм - 5400.

Ширина корпусу, мм - 2400.

Висота, мм -  2280 (2650 з озброєнням).

База, мм - 3100.

Колія, мм - 1950.

Кліренс, мм - 400.

Озброєння:

12,7-мм зенітна кулеметна установка дистанційним управлінням зсередини машини.

Кути ВН, град. - -3 ... + 68 °.

Кулемет - 1 х 12,7-мм НСВТ.

Боєкомплект кулемета - 450.

Рухливість:

Двигун - Deutz BF 4M 1013FC.

  • Швидкість по шосе, км / год - 90-105.

  • Запас ходу по шосе, км - 700.

Подоланий підйом, град. - 30.

Преодолеваемая стінка, м - 0,4.

Здолати брід, м - 1,0.

Колісна формула - 4 × 4.

 

Кількість- 200шт.

                                                             Дозор-Б

Історія:

Створений у 2005 році, офіційно був показаний в 2007 році в Києві, на виставці озброєння.

У 2013 році польська компанія «Міс-та» (Mista) купила в України ліцен-зію на виробництво бронемашини «Дозор-Б». На виставці озброєння в Польщі MSPO-2013 був продемонс-трований варіант «Дозор-Б» під назвою «Онцілла» (Oncilla). Перший бронеавтомобіль «Oncilla»був зібра-ний на Київському бронетанковому заводі, надалі все виробництво бу-де здійснюватися вПольщі.

В 2014 році «Дозор-Б» пройшов дер-жавні випробування, а також був доопрацьований для можливості встановлення п'яти варіантів різно-манітних двигунів, оскільки німець-ка компанія Deutz відмовилася пос-тавляти свої двигуни.

Планувалося, що серійне виробни-цтво «Дозор-Б» мало стартувати у вересні 2014 року, однак, через про-блеми з постачальником двигунів, перші машини мали зійти з конвеє-ра в березні 2015 року на Львівсь-кому бронетанковому ремонтному заводі. На початку квітня Міністер-ство оборони України повідомило про початок серійного виробницт-ва, за планами передбачено до ли-пня 2015 року виготовити 40 оди-ниць нових бронеавтомобілів «До-зор-Б».

:Особливості

Компонування бронеавтомобіля «Дозор-Б» виконане за автомобіль-ною схемою, що дозволяє забезпе-чити високу прохідність за умови збереження зручності роботи і безпеки посадки-висадки екіпажу. Капотне компонування дозволяє забезпечити зручний доступ до елементів силової установки, ке-рмового управління, гальмівної та повітряної систем в ході їх обслуг-овування і ремонту.

Десантне відділення розташоване у кормовій частині жилого відсіку і містить місця для розміщення де-санту, перископічні прилади спосте-реження десанту і бійниці для ве-дення вогню з особистої зброї де-санту. У жилому відсіку розтaшова-на фільтровентиляційна установка та основні елементи систем вен-тиляції, опалення та кондиціонуван-ня. 

Броньовий корпус бронеавтомобіля «Дозор-Б» забезпечує захист екіпа-жу, десанту і внутрішнього облад-нання від стрілецької зброї, проти-піхотних мін та впливу зброї ма-сового ураження. Деформуюче фа-рбування забезпечує зниження по-мітності і дальності виявлення. Корпус зварений з листів броньо-вої сталі. Броньове скління броне-автомобіля забезпечує захист, аналогічний основному броньовому захисту. Днище бронеавтомобіля в-иконано з броньової сталі, має ци-ліндричну форму для забезпечення захисту від мін. Для захисту від куль крупнішого калібру і більш потуж-них хв передбачені навісні елеме-нти захисту.

«Дозор-Б» оснащений фільтровен-тиляційною установкою, призначе-ною для очищення зовнішнього повітря від отруйних речовин, радіоактивного пилу, біологічних аерозолів, подачі очищеного повіт-ря в жиле відділення і створення в ньому надлишкового тиску, а також вентиляції жилого відділення від порохових газів при стрільбі.12,7-мм зенітна кулеметна установка (кулемет НСВТ або КТ-12.7) з дистанційним управлінням з сере-дини машини. 

Спостереження за місцевістю може проводитись через броньові скло-пакети, а також денні прилади спос-тереження. Водій може використ-овувати прилад нічного бачення ТВН-5 для управління бронетран-спортером в умовах поганої види-мості або вночі.

Для забезпечення зовнішнього зв'язку встановлені радіостанція Р-173М і радіоприймач Р-173ПМ (діапазон робочих частот — 30000-75000 кГц), для забезпечення вну-трішнього зв'язку — апаратура внутрішнього зв'язку і комутації АВСК-1. Радіонавігаційна апаратура призначена для безперервного визначення координат місця, часу і вектора абсолютної шляхової шви-дкості об'єкта по радіосигналах НКА систем ГЛОНАСС і GPS NAVSTAR в будь-якій точці земної кулі, в будь-який момент часу, незалежно від метеоумов, рішення сервісних завдань, індикації навігаційних па-раметрів. 

Машина була розроблена в розрахунку на використання дизе-льного двигуна німецького виро-бництва Deutz BF 4M 1013 FC. Проте через відмову виробника гарантувати постачання двигунів у необхідній кількості виникла за-тримка з початком виробництва. Як наслідок, було вирішено адап-тувати машину під 5 різних двигунів та трансмісій.

Як силова установка можуть заст-осовуватися двигуни  Iveco потуж-ністю 122 / 136 к.с. (Євро-2) або De-utz BF 4M 1013 FC об'ємом 4,76 л потужністю 190 к.с.(Євро-3), кожен з яких являє собою чотиритактний, чотирициліндровий рядний дизель з турбонаддувом і проміжним охо-лодженням наддуваного повітря.

На автомобілі може бути вста-новлено і шестициліндровий дизе-льний двигун Iveco потужністю 197 к.с. Силова передача — механічна, забезпечує постійну передачу крут-ного моменту від двигуна до всіх коліс. До складу силової передачі входять 5-ст. автоматична коробка перемикання передач Allison LCT 1000, 2-ст. роздавальна коробка, колісні редуктора, передня і задня головні передачі і карданні вали.

«Дозор-Б» оснащений системами вентиляції, системою опалення та кондиціонером.

Система вентиляції з примусовою циркуляцією повітря призначена для забезпечення надходження свіжого повітря в жиле відділення і видалення порохових газів при веденні стрільби десантом із стрілецької зброї при вимкненій фільтровентиляційній установці.

Система опалення рідинного типу забезпечує комфортні умови для екіпажу та десанту бронетранспо-ртера в холодну пору року за рахунок обігріву повітря в жилому відділенні і обдування теплим пові-трям лобових склопакетів. Конди-ціонер створює комфортні умови для екіпажу та десанту в теплу пору року за рахунок охолодження або вентиляції повітря в бронеавтомо-білі.

bottom of page