top of page

БМ «Оплот»

Призначений для ураження вогнем усіх видів наземних (надводних) повітряних, що летять низько з невеликими швид-костями, цілей в умовах вогневої про-тидії супротивника.

Рік прийняття на озброєння — 2009.

 

Характеристика:

Бойова маса, т - 51 т (повна).

Екіпаж, осіб - 3.

Довжина, мм:

  • 7075 мм (корпус).

  • 9720 мм (з гарматою вперед).

Ширина, мм:

  • 3400 мм.

  • з урахуванням знімних захисних екранів — 4176 мм.

Висота, мм:

  • 2285 мм.

  • 2800 (по прицілу командира).

Кліренс, мм - 470–500 мм.

Броня:

Тип броні - багатошарова комбінована, протиснарядна активний захист«Варта»

динамічний захистнавісний/вбудований модульний, «Дуплет».

Озброєння:

Основне озброєння - гармата.

Калібр, марка та тип гармати -125 мм КБАЗ (гладкожерлова).

Дальність стрільби, км - 2,6-2,8 км.
Керованими ракетами — 5 км.

Приціли:

  • Лазерний приціл - далекомір 1Г46М, тепловізійний прицільний комплекс ПТТ-2.

  • панорамний прицільний комплекс ПНК-6.

Кулемети:

  • 1 × 12,7-мм КТ.

  • 1× 7,62-мм КТ.

Боєкомплект - 46 снарядів та ПТУР (28 в конвеєрі).

Додаткове озброєння -  керовані ракети «Комбат».

Силова установка:

Двигун - дизель з наддувом 6ТД-2Е

Потужність двигуна, к.с. -  (кВт)1200 к.с., при 2600 об/хв.

Підвіска - торсійна, індивідуальна.

Швидкість по шосе, км/год. - 70 км/год.

Швидкість по перетятій місцевості, км/год. - 40-45 км/год.

Запас ходу по шосе, км - 400 км.
З додатковими баками - 500 км.

Питомий тиск на ґрунт кг/см -20,97кг/см²

Подоланний підйом -  °32°.

Подоланний рів, м -  2,85м.

Подоланний брід, м - 1,8м (5 м с ОПРТ).

 

Кількість- 2шт., заплановано 200 шт до 2025 року. 

БМ «Оплот»

Історія:

Сучасний український основний бо-йовий танк, розроблений Харківсь-ким конструкторським бюро маши-нобудування. Головний конструктор машини — Борисюк Михайло Де-м'янович.

БМ «Оплот» є докорінною модерні-зацією танка Т-84У  «Оплот» та най-новішим представником серії тан-ків Т-84 (Харківський БМ «Оплот» де в чому заснований на Т-80УД, який є дизельною версією Т-80, що у свою чергу був спочатку задуманий як газотурбінна версія харківського Т- 64).

За своїми характеристиками Оп-лот-М є одним з найкращих танків у світі, за більшістю показників він переважає основні бойові танки ар-мії Росії Т-90А та M1 Abrams армії США.

Виробництво першого танка поча-лося в кінці 2008 року і зайняло три місяці.

У травні 2009 року танк був прий-нятий на озброєння Збройних сил України під назвою БМ «Оплот».

Дебют нового українського  танка відбувся 24 серпня 2009 року під час Параду з нагоди Дня Незале-жності України.

У 2009 році був укладений контракт на поставку 10 танків БМ «Оплот» Збройним силам України за ціною 29,5 млн гривень за одиницю, че-рез нестачу фінансування виконан-ня контракту було припинено.

20-24 лютого 2011 року БМ «Оплот» вперше був показаний за кордоном - на 10-й Міжнародній виставці озб-роєнь IDEX-2011 в Абу-Дабі. Екс-портна ціна одного танка «Оплот» в 2011 році становила 4,9 млн дола-рів США, в 2013 році - 4,89 млн до-ларів США.

У грудні 2011 року заступник генди-ректора ДК «Укроборонпром» Воло-димир Куратченко повідомив, що у виробництві танка беруть участь 40 підприємств України.

Серійне виробництво танків "Оп-лот" почалося в 2013 році, однак перші приціли ПНК-6 були вигото-влені в січні 2014 року.

4 лютого 2015 року генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов оголосив, що в 2015 році буде випущено 40 танків "Оплот".

Під час війни на сході України, за не-підтвердженими даними БМ «Оп-лот» Збройних Сил України взяли участь в боях на «Бахмутській» тра-сі. Так, в районі траси Бахмутка під-розділи 136-я гв. ОМСБр (Дагестан) ЮВО при проведенні передислокації атаковані рейдової танковою гру-пою у складі 3 од. (2 од. Танк «Оп-лот»). Атака була проведена з коро-ткої відстані в результаті чого було пошкоджено 2 од. бронетехніки і знищений автомобіль «Камаз», що перевозив особовий склад підро-зділу. Після чого, не приймаючи бою, маневруючи на місцевості, група вийшла з меж досяжності сил супротивника. Після уточнення, ста-ло відомо, що окупанти втратили вбитими 23 особи, поранено — 16.

:Особливості

Харківським конструкторським бю-ро імені Морозова, є одним з найбі-льш потужних видів зброї пропоно-ваного на світовому ринку озброєнь держкомпанії «Укрспецекспорт».   Танк відрізняється рядом удоскона-лень. Зокрема новий фар накатаній вежі вбудованої динамічної бронею нового покоління, двигуном потуж-ності тисячу двісті кінських сил за-мість тисячі, тепловізійним приці-лом, а також низкою інших систем які поліпшили вогнені, ходові та за-хисні властивості танка. Компону-вання танка "Оплот" - традиційна. Відділення, управління знаходиться в носовій частині, бойове відділен-ня - в центрі, а моторно трансмісій-не відділення в кормовій частині машини. Екіпаж "Оплоту" - три лю-дини. Головна зброя танка - 125-мм гладкоствольна гармата стабілізо-вана у вертикальній і горизонталь-ній площинах. Боєкомплект танка становить сорок пострілів, двадця-ть вісім з яких розміщені в механіз-мі заряджання. Застосовувані боє-припаси: бронебійно-підкаліберні, осколково-фугасні, кумулятивні.       Ключовою особливістю танка є наявність високоточного, керова-ного озброєння, яке дозволяє вести вогонь з гармати керованою раке-тою "Комбат" з лазерним наведен-ням й уражати цілі на дальностях до 5000 метрів. Стрілянина ракети може здійснюватися в русі по рухомій цілі.

Ракета "Комбат" - українського ви-робництва, зенітний кулемет - ка-лібру 12,7-мм на командирському люку має дистанційне управління і призначений для стрільби по пові-тряних і наземних цілях з закрити-ми люками танка з місця команди-ра. Стрілянину з спареного з гарма-тою кулемета калібру 7,62 мм-, можна вести з місця навідника або командира. "Оплот" має комбіно-вану систему захисту систему захи-сту, що включає в себе пасивну бро-ню, вбудований динамічний захист і низку інших пристроїв. Дах вежі ви-конана цілісно штампованої, що під-вищило її жорсткість, забезпечила технологічність і стабільну якість в умовах серійного виробництва. Броньовий захист - комплексний, пасивна багатошарова броня на-гадує листковий пиріг складається з броньових листів і керамічних ма-теріалів. На танку "Оплот" встано-влена ​​вбудована нова динамічний захист нового покоління типу "Ніж" - вітчизняної розробки. "Ніж" за-безпечує не тільки фронтальну, але і бічну, а також захист верхньої ча-стини башти. "Ніж" надійно захи-щає танк від кумулятивних, бро-небійно-підкаліберних, осколково-фугасних боєприпасів, боєприпасів тандемного типу та боєприпасів типу "Ударне ядро". Для ефекти-вного протистояння високоточних засобів ураження з лазерною систе-мою наведення, на танку встанов-лений комплекс оптико-електрон-ної протидії "Варта" - він складаєть-ся з системи попередження, освіт-лювачів і постановкаи інфрачерво-них перешкод, які видають помил-ковий сигнал для системи наведен-ня наближається керованої ракети. Комплекс "Варта" видає перешкоди координаторам всіх типів сучасних ПТУР. Для зниженні помітності тан-ка може бути застосована вітчизня-на, маскувальна конструкція "Конт-раст". В якості додаткових засобів маскування, можлива постановка димової завіси за допомогою тер-модимової апаратури. Двигун танка "Оплот" в 6ТД-2 потужністю 1200 кінських сил, здатний ефективно працювати в будь-яких погодних умовах, у тому числі: при високих температурах навколишнього сере-довища, хоча 6ТД-2 є дизельним двигуном, він також може працю-вати на інших типах палива в тому числі: на бензині, гасі, в паливі для дизельних двигунів або їх суміші в будь-якій пропорції. Місткість вну-трішніх, паливних баків - 700 літрів, ще 440 літрів палива перебувають у паливних баках на надгусеничних полицях. Запас ходу по паливу ста-новить - 400 кілометрів. Повітроза-бірний пристрій двигуна дозволяє танку долати танку водні перешко-ди глибиною до одного і восьми де-сятих метрів без підготовки. Си-стема повітря очищення дозволяє експлуатувати танк в жарких і запилених умовах в обсязі 1000 го пробігу без необхідності обслугову-вання фільтрів.

bottom of page